بلیچینگ دندان

About This Project

خدمات زیبایی دندان | بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ ارزان ترین و سریع ترین راه زیبا سازی لبخند و دندان ها که اگر دندان های مرتب دارید می توانید با این روش دندان های خود را چندین درجه روشن تر کنید.

این روش در دندانپزشرکی زیبایی جهت سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد و اساسا هدف از بلیچینگ زیبا سازی بیشتر لبخند می باشد چرا که با افزایش زیبایی لبخند، به اعتماد به نفس بالاتر می توان دست یافت.

اگر دندان هایی مرتب و خوش فرم دارید و نمی خواهید از درمان های دیگر نظیر کامپوزیرت دندان و لمینت دندان برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید بلیچینگ بهترین گزینه است.

نحوه درمان بلیچینگ

اگر تصمیم به شروع درمان بلیچینگ گرفته اید پس باید دندان ها توسط دندانپزشک بررسی شوند، در صورتی که دندان های پوسیده یا جرم گرفته دارید باید ابتدا جرم گیری دندان و ترمیم پوسیدگی دندان ها را انجام دهید، سپس اقدام به سفید کردن دندان ها نماید.

فراموش نکنید این درمان تاثیری روی دندان های ترمیم شرده با آمالگام، روکش دندان و قسمت هایی که از ریشه دندان به واسطه تحلیل لثه زرد شده است ندارد.

بلیچینگ با استفاده از یک محلول دکلره کننده رنگ یا اکسیدان به نام پراکسرید هیدروژن جهت سفید کردن دندان ها بهره می برد، این محلول با یک سری تغییرات شیمیایی باعث سفید شدن دندان ها می شود. در روش درمان بلیچینگ هیچ آسیبی به مینای دندان و بافت های نرم پیرامون نمی رسد. درمان بلیچینگ به طور کلی به دو روش تقسیم بندی می شود، اگر برای سفید کردن دندان ها عجله دارید، بلیچینگ در مطب مناسب شماست و اگر ماندگاری بلیچینگ اهمیت بیشتری برای شما دارد بهتر است بلیچینگ در منزل و مطب را با هم برگزینید.

بلیچینگ در مطب (office bleaching)

بلیچینگ در مطب زیر نظر دندانپزشرک و با استفاده  از مواد سفید کننده با غلظت بیشتر و قویتر انجام می شود، البته در کلینیک دندانپزشکی آوا از روش بلیچینگ در مطب با لیزر نیز انجام می شود.

در این روش ماده بلیچینگ حدود یک سراعت روی دندان قرار می گیرد، سپس با دستگاه مخصوص نور تابانده می شود.بلیچینگ در مطب را می توان تا رسیدن به نتیجه دلخواه چند جلسه ادامه داد، فاصله زمانی هر جلسه بلیچینگ باید یک هفته حداقل باشد.

بلیچینگ در منزل (home bleaching)

بلیچینگ در منزل برای افرادی مناسب است که میخواهند حساسیت دندانی کمتری داشته باشند ضمن اینکه اگر از هر دو روش استفاده شود قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت.

غلظت مواد استفاده شده در این روش بلیچینگ کمتر است و زمان بیشتری طول میکشد تا درمان تکمیل شود، اما نکته قابل توجه درباره بلیچینگ در منزل این است که زمان ماندگاری سفیدی دندان بیشتر از بلیچینگ در مطب می باشد.

مدت ماندگاری بلیچینگ

مدت ماندگاری بلیچینگ قابل پیش بینی نیست و به رژیم غذایی و مراقبت های بهداشتی بیمار بستگی دارد. به این معنی که استفاده از مواد غذایی رنگی مانند چای، قهوه، لبو، آلوچه و … و عدم رعایت مناسب بهداشت و همچنین مصرف دخانیات می تواند مدت ماندگاری بلیچینگ را کاهش دهد.

میزان سفید شدن دندانها در بلیچینگ

میزان روشن شدن رنگ دندانها در این روش قابل پیش بینی نیست و به ژنتیک و جنس دندان بستگی دارد. به این مفهوم که بلیچینگ تنها می تواند رنگ های ناشی از مواد غذایی یا دخانیات را که روی دندان نشسته است را پاک کند ولی هرگز نمی تواند دندان را از رنگ ذاتی، اصلی و ژنتیکی خود روشن تر کند.

عوارض بلیچینگ

اگر بروز حساسیت بلیچنگ در منزل اتفاق افتاد، مصرف ژل سفید کننده را یک روز تا دو روز در میان کاهش دهید.همچنین اگر حساسیت ادامه دار بود از ژل ضد حساسیت توصیه شده توسط ما استفاده  کنید، اگر پس از مصرف ژل ضد حساسیت باز هم ادامه داشت با ما تماس بگیرید.

حساسیت دندانی در مطب دندانپزشرکی یعنی بلیچینگ در مطب نیز امکان دارد اتفاق بیفتد، اگر چنین شد باید درمان متوقف و یک هفته بعد دوباره انجام شود، در این مدت از خمیر دندان مخصوص ضد حساسیت استفاده می شود.

Category
خدمات دندانپزشکی بزرگسالان, خدمات زیبایی دندان
No Comments

Post A Comment

Call Now