10 راهکار ویژه برای کاهش درد دندان

10 راهکار ویژه برای کاهش درد دندان

دندان درد یکی از دردهایی است که هرکسی در طول عمر خود آن را تجربه می‌کند و به دلیل رنجش زیاد دنبال راحت‌ترین و سریع‌ترین روش برای رفع آن است. ما در کلینیک ویژه دندانپزشکی به همراه بهترین دندانپزشک کودکان و بهترین متخصص ایمپلنت همواره سعی در ارائه بهترین خدمات جهت کمک به درمان و حفظ سلامتی دهان و دندان شما همشهریان عزیز داشته‌ایم. در ادامه 10 راهکار جهت کاهش درد دندان به شما ارائه می‌کنیم تا در زمان درد و قبل از مراجعه به دندانپزشک متخصص بتوانید درد خود را کاهش دهید. 

علل خرابی و پوسیدگی دندان و روش کاهش آن‌ها:

1. برخی از خوراکی‌ها و مواد غذایی یا موادی که دارای میزان اسید بالا هستند، باعث افزایش میزان پوسیدگی و خرابی دندان می‌شوند. خودداری کردن از نوشیدن نوشیدنی‌ها گاز دار مخصوصاً نوشابه‌ها، هم چنین کاهش مصرف خوراکی‌های شیرین و قندی مثل شکلات و قند که یکی از علل اصلی پوسیدگی دندان‌ها هستند می‌تواند در این مورد کمک کننده باشد.

روش‌های درمان دندان درد در طب سنتی:

2. زنجبیل یکی از گیاهانی است که در طب سنتی کاربرد فراوان دارد. یکی از کاربردهای آن مانند داروی آسپرین است و به عنوان یک مسکن فعال عمل می‌کند و از این جهت می‌تواند در التیام دندان درد شما مؤثر باشد. به دو روش می‌توانید از آن برای کاهش درد دندان استفاده کنید. زنجبیل تازه را در آب خیسانده؛ آب آن را قرقره کنید و یا در صورت عدم دسترسی به زنجبیل تازه، پودر آن را با آب مخلوط کرده؛ پنبه‌ای را به این ترکیب آغشته کنید و آن را بفشارید تا آب اضافی جذب شده جدا شود و سپس روی دندان دردناک (و نه لثه آن!) قرار دهید. زنجبیل باعث می‌شود پوست آن قسمت تحریک شده و خون را به سمت پوست بکشاند و به این ترتیب التهاب آن کاهش می‌یابد.
3. یکی از دیگر روش‌ها برای کاهش دندان درد، جویدن چند عدد برگ نعنا فلفلی است. این روش به سرعت دندان درد شما آر آرام می‌کند. در صورت عدم دسترسی به برگ نعنا می‌توانید از نعنا فلفلی خشک شده استفاده کنید.
4. مخلوط نمک و فلفل یکی از ساده‌ترین راه‌های کاهش دندان درد است. این مخلوط بدلیل خاصیت ضدباکتریایی، علاوه بر کاهش دندان درد، تأثیر مثبتی روی دندان دارد. برای تهیه این ترکیب مقداری نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید؛ کمی آب به آن اضافه کنید تا به حالت خمیری در بیاید. مقداری از ترکیب بدست آمده را روی دندانتان بگذارید و اجازه دهید چند دقیقه روی آن بماند. دندان درد شما تسکین خواهد یافت. 

راه‌های کاهش دندان درد در خانه:

5. یک عدد حبه سیر روی دندان خود قرار داده؛ آن را به آرانی بجوید. سیر دندان‌ها را محکم‌تر کرده و می‌تواند تا میزان قابل توجهی دندان درد شما را التیام بخشد.
6. قرار دادن میخک یا استفاده از روغن آن روی دندان، برای دندان‌های پوسیده یا درد آن‌ها می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها جهت کاهش دندان درد باشد. هم چنین بدلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی در کاهش عفونت دندان نیز مؤثر می‌باشد.
7. مالش لثه در ناحیه اطراف دندانی که درد می‌کند نیز می‌تواند در گاهی از اوقات مؤثر باشد.
8. قرار دادن یک عدد پیاز روی دندان و فشردن آن به آرامی، جهت کاهش درد آن مفید می‌باشد.
9. قرقره کردن یک لیوان آب نمک ولرم یکی از رایج‌ترین راه‌هایی است که بدلیل از بین بردن باکتری‌های مضر دندان، به کاهش درد و ورم آن کمک می‌کند.
10. ضماد کردن یک عدد چای کیسه‌ای روی دندان بدلیل تانین موجود در آن به کاهش درد و ورم دندان کمک می‌کند. هم چنین در صورتی که دندانتان به سرما حساسیت ندارد؛ می‌توانید چای کیسه‌ای را قبل از گذاشتن روی دندان در آب سرد قرار دهید.
در ادامه برای آشنایی با اصلاح طرح لبخند با ما همراه باشید.

کاهش درد دندان
No Comments

Post A Comment

Call Now