10 توصیه برای فرار از پوسیدگی دندان

10 توصیه برای فرار از پوسیدگی دندان

مقابله با پوسیدگی دندان نیاز به بررسی دقیق و اصولی دارد. پوسیدگی دندان امری طبیعی بوده که به صورت همیشگی همراه افراد است. با توجه به روال های سخت و هزینه بر ترمیم دندان های پوسیده شاید بهتر باشد روش های مقابله با پوسیدگی دندان را بررسی نماییم.

تغذیه سالم و مقابله با پوسیدگی دندان

رژیم غذایی صحیح

رعایت رژیم غذایی صحیح یکی از گزینه های پر اهمیت برای مقابله با پوسیدگی دندان است. خوردن میوه و سبزی خود را به حداکثر برسانید و از غذاهای نشاسته دار استفاده نمایید. دقت کنید که منابع پروتیینی از جمله گوشت و ماهی نیز در مقاومت دندان های شما نقش مهمی دارد.

دوری از شیرینی های غیر مجاز

خوردن تنها مقدار کمی از انواع شیرینی های غیر مجاز و نوشیدنی هایی که حاوی قند هستند به رشد سریع پوسیدگی دندان منجر خواهد شد. در نظر داشته باشید که قندهایی که در مواد غذایی همچون شیر و یا میوه دیده می شوند طبیعی و بدون مشکل است.

انتخاب میان وعده صحیح

میان وعده هایی که باعث می شود پوسیدگی دندان افزایش یابد را کمتر نمایید. به عنوان مثال از آبمیوه های طبیعی استفاده نمایید. نوشیدن آبمیوه هایی که دارای رنگ دانه های قوی و میزان مواد قندی زیادی هستند را برای خود تا حد امکان ممنوع نمایید.

سیگار کشیدن ممنوع !

عدم استفاده از دخانیات برای مقابله با پوسیدگی دندان بسیار موثر است. توجه نمایید که استفاده از این مواد سبب بوی بد دهان نیز می شود. افراد سیگاری بیشتر در معرض بیماری های لثه هستند. سرطان دهان در بین افراد سیگاری 40 درصد بیشتر از افراد غیر سیگاری است.

رعایت بهداشت و مقابله با پوسیدگی دندان

مسواک زدن را از یاد نبرید!

مسواک زدن می بایست به صورت روتین و دو الی سه بار در روز صورت پذیرد. به یکبار مسواک زدن هنگام خواب رضایت ندهید. طریقه صحیح مسواک زدن در مقابله با پوسیدگی دندان نقش بسیار مهمی دارد. سعی کنید در زمان کافی این کار را انجام دهید.

نخ دندان بکشید!

نخ دندان می بایست به طور صحیح استفاده شود تا به لثه فرد آسیبب نرساند. توجه نمایید که در این روش قطعا می بایست به دقت از نخ های حاوی فلوراید استفاده نمایید.

کدام دهان شویه؟

در خرید و استفاده از دهان شویه افراط ننمایید مصرف افراطی دهان شویه خوب سبب پوسیدگی دندان می شود. به عنوان مثال از دهان شویه هایی استفاده نمایید که پزشکتان تجویز می نماید و طبق صلاحدید آن به صورت دوره ای استفاده نمایید.

مراجعه به دندانپزشک و مقابله با پوسیدگی دندان

دندان خود را چک کنید!
سعی کنید با مراجعه دوره ای و روتین از وضعیت دهان و دندان خود مطمئن شوید. به طور کلی تصویربرداری از وضعیت دندان سبب می شود که زودتر به فکر ترمیم آن باشید و در نهایت هزینه برآورد شده برای شما نیز کمتر خواهد بود.

زیبا لبخند بزنید!

اصلاح طرح لبخند با توجه به اصول بهداشتی و درمانی ممکن است و عدم رعایت گزینه هایی که برای مقابله با پوسیدگی دندان ارائه شده است در نهایت لبخند زیبا را از شما خواهد گرفت.

در انتخاب دندانپزشک دقیق باشید!

یکی از موضوعاتی که اغلب مشکلساز است انتخاب دندانپزشک بی تجربه و در نهایت آسیب زدن به دندان خواهد بود. یک کلینیک ویژه دندانپزشکی قطعا در ترمیم دندان های شما بهترین تجهیزات را به کار خواهد برد. در این کلینیک بهترین متخصص ایمپلنت با همراه تیم های ویژه آن آماده خدمت رسانی می باشند. برای مقابله با پوسیدگی دندان زمان را از دست ندهید.

No Comments

Post A Comment

Call Now