بهترین دندانپزشک کودکان

بهترین دندانپزشک کودکان

زمان مناسب رجوع به بهترین دندانپزشک کودکان

دندان های کودک از شش ماهگی شروع به رشد می کنند. این دندان ها تا شش سالگی در دهان کودک می ماند و پس از آن دندان های اصلی کودک رشد می کند. باید والدین با آگاهی کودکان را هر چند ماه یک بار نزد بهترین دندانپزشک کودکان ببرند. چیزی که والدین گاهی نمی دانند این است که کودک هم دندان هایش احتیاج به رسیدگی دارد. 

مراجعه به بهترین دندانپزشک کودکان در محل زندگی تان

اگر می خواهید کودکتان لبخند زیبایی داشته باشد باید حتما هر شش ماه یک بار به بهترین دندانپزشک کودکان محل زندگیتان مراجعه کنید. مراجعه به موقع به بهترین دندان پزشک کودکان تاثیر زیادی روی جلوگیری از پوسیدگی بیشتر می گذارد. بهترین دندانپزشک کودکان معمولا راه های رعایت بهداشت دهان و دندان را به کودکان و والدین آموزش می دهد و با چکاب مرتب می تواند پوسیدگی را در مراحل اولیه و با راه های ساده تری برطرف کند.

تمیز کردن دندان کودکان

ابتدایی ترین راه تمیز کردن دندان کودک و رعایت بهداشت دهان او استفاده از مسواک و نخ دندان است. برای کودکان از مسواک نرم استفاده می شود که سر کوچکی داشته باشد. کودکان معمولا از رسیدگی به دندان های خود عاجز هستند و این امر باید با کمک پدر و مادرشان انجام شود. پس از سه سالگی استفاده از نخ دندان هم مهم است. باید حداقل دو بار در روز و هر وعده 3 الی 4 دقیقه دندان های او را مسواک بزنید. فراموش نکنید که مسواک و خمیر دندانی که استفاده می کنید مخصوص کودکان باشد. خمیر دندان کودکان میزان فلورایدش با بزرگسالان متفاوت است و باید حتما به این نکته توجه کنید. همچنین طعم و بوی خمیردندان کودکان باید طوری باشد که او خوشش بیاید و تشویق به استفاده از مسواک شود.  

رژیم غذایی مناسب کودک توسط بهترین دندانپزشک کودکان

بدون شک مهم ترین عامل پوسیدگی دندان های کودکان استفاده زیاد از مواد قندی و چربی است. والدین باید حتما به این موضوع توجه کنند و نگذارند کودک بیش از حد به مصرف شیرینی و شکلات روی بیاورد. علاوه بر آن مسواک زدن دقیق و درست را فراموش نکنند. این عادت های مضر به مرور باعث پوسیدگی دندان ها می شود. اگر این آسیب ها دائمی شود کودک باید به بهترین دندانپزشک کودکان مراجعه کند. شما باید با تحقیق و پرس و جو بهترین دندانپزشک کودکان در محل زندگی خود را شناسایی کنید و در همان مراحل ابتدایی به فکر درمان دندان کودکان خود باشید.

آیا پوسیدگی دندان کودک را باید پر کرد؟

برای پر کردن دندان های پوسیده کودکان موادی درون دندان توسط بهترین دندانپزشک کودکان گذاشته می شود تا مینای آسیب دیده را محافظت کند. همچنین این کار جلوی گسترش پوسیدگی را می گیرد. بهترین دندانپزشک کودکان معمولا برای اینکه چطور دندان ها را پر کنند با توجه به میزان آسیب دیدگی و بودجه ای که دارید راه هایی پیش روی شما می گذارند. پر کردن دندان روش های مختلفی دارد. پر کردن مستقیم دندان در یک جلسه انجام می پذیرد و مواد پر کننده را در حفره ای که داخل دندان وجود دارد قرار می دهند. برای این کار از موادی چون آمالگام، گلاس آینومر، رزین آینومر و یا کامپوزیت که همرنگ دندان است استفاده می کنند. یک روش هم برای پر کردن وجود دارد که پر کردگی غیر مستقیم می گویند. این روش از قبلی طولانی تر و پر هزینه تر است. این نوع ترمیم ها شامل ونیز و یا بریج دندان است و در آن از کامپوزیت و دیگر مواد مقاوم استفاده می شود.

پیشگیری از پوسیدگی دندان

شما می توانید با مراجعه به بهترین دندانپزشک کودکان از او بخواهید که دندان های کودکتان را در مقابل آسیب ها مقاوم کند. بهترین دندانپزشک کودکان معمولا با استفاده از شیارپوش، درزهای دندان ها را می بندد. تمیز کردن شیارهای دندان های عقبی کودکان دشوار است و همین موضوع باعث می شود به مرور باکتری جمع شده و دندان های عقبی پوسیده شوند. شیارپوش از ماده رزینی تهیه می شود و روی دندان های مستعد پوسیدگی زده می شود. در حقیقت این ماده یک لایه نازک پوششی روی دندان ها ایجاد می کند که تا سالها از دندان مراقبت می کند.
فلوراید تراپی هم روش ساده تری برای پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان است. با مراجعه به بهترین دندانپزشک کودکان از او بخواهید که با توجه به سن و جنس دندان های کودکتان فلوراید مناسبی به شما معرفی کند. همچنین در سنین کودکی اصلا اجازه نوشیدن نوشابه به کودکان ندهید. بر خلاف تصور مردم، دندان های کودکان خیلی سریع تر از بزرگسالان دچار پوسیدگی می شود و ممکن است به راحتی به عصب برسد و مجبور شوید برای درمان دندان هایش راه های سخت تری را امتحان کنید. اگر دیر به بهترین دندانپزشک کودکان در محل زندگیتان مراجعه کنید ممکن است مجبور شوید دندان خراب او را بکشید. بنابراین برای اینکه در هزینه هایتان هم صرفه جویی شود هر شش ماه یک بار کودک خود را نزد بهترین دندانپزشک کودکان ببرید. 

No Comments

Post A Comment

Call Now